NAPPANEL KÖZVETLEN ABSZORPCIÓ
TELEPÍTÉS ÉS HASZNÁLATI KÉZIKÖNYV
A - függőleges lábak sík felületre történő rögzítéshez
B - hamis függőleges lábak
C - ferde tartók a napelem rögzítéséhez
D - napelem kollektor
Az E - rúd támogatja a csöveket
F - ferde támaszok megerősítése
G - függőleges láb süllyesztők (hátulra szerelhetők)
H - kondenzációs tágulási tartály alacsony nyomáson nyomás alatt
I - kupakok a csövek rögzítéséhez
J - megerősített perforált sarokrögzítő napelem (minden tetőtípushoz ajánlott)
Rögzített tetőre történő rögzítés:
Abban az esetben, ha a tetőre közvetlen abszorpciós napelemet telepítenek, figyelembe véve annak súlyát 80 és 120 kg között, a következő rögzítőelemek használatát javasoljuk:
1. Megerősített perforált sarok (minden tetőtípushoz ajánlott)
2. Napelemes rögzítő karima (közvetlen abszorpciós panelekhez nem ajánlott)
3. Perforált szalag (csak bizonyos fémlemezekhez vagy bitumenes zsindelyekhez ajánlott)
A megerősített perforált sarok felszerelésekor a csempe rése elvágódik azzal a hajlattal, amelyen keresztül a sarok áthalad, majd UV-álló szilikonnal vagy más hasonló anyagokkal lesz szigetelve. Lehetőleg a tető egyik gerendájára (szarvára) vagy a két gerenda (szarv) közé rögzített deszkadarabra kell rögzíteni.
Ha a bilincseket a napelem vagy a perforált szalag kerámia- vagy betoncserépből készült tetőkhöz való rögzítésére használja, fennáll annak a veszélye, hogy a napelem közvetlen elnyelésű súlya miatt a cserép megreped.
A kazán és a napelem közötti összekötő cső rögzítése:
- A csővezetéket úgy kell rögzíteni, hogy ne keletkezzen hurok a levegőben.
- Az energiaveszteség csökkentése érdekében a panel és a kazán közötti távolságnak a lehető legkisebbnek kell lennie.
Kondenzációs tágulási tartály:
- A kondenzációs tágulási tartályt a napelem közepén lévő 3/4 csatlakozásnál szereljük fel és csak szükség esetén használunk két 3/4-es könyököt 90°-ban, amellyel meg tudjuk tenni a dőlést, hogy a tágulási tartály függőleges legyen. pozíció (lásd a fenti képeket).
- Ha a napelem a kazán alatt található, akkor a tágulási tartály a kazán áramlására, azaz a hőcserélő tetejére kerül. a megfelelő szellőzés érdekében.
- A kollektor tetején van 2 1/2 csatlakozás (1/2 fedéllel záródnak) és 3/4 csatlakozás (a kondenzációs tágulási tartály a két 3 könyök segítségével lesz rögzítve) / 4 90 ° -on, a fenti ábra szerint).
- A tágulási tartálynak 2 csatlakozója van az oldalán, amely szabadnak kell maradnia.
Recirkulációs szivattyú:
A recirkulációs szivattyút a visszafolyóba kell felszerelni (a kazán tekercsének alján, lásd az alábbi képet), és a légtelenítést úgy kell végrehajtani, hogy a központi csavart ismételten kinyitják vagy bezárják, a bepumpált szivattyúval mindaddig, amíg az már nem létezik. légbuborékok a telepítésben.
Biztonsági mágnesszelep:
- A biztonsági mágnesszelep a kazán melegvíz-kimenetére van felszerelve, és az a szerepe, hogy a glikol hőmérsékletét 70 ° C alatt tartsa a kazán vízhőmérsékletének szabályozásával.
- A mágnesszelep kimeneténél szilikoncsövet vagy hasonlót szerelnek fel, amely csatlakozik a csatornához, így biztosítva a felesleges meleg víz kiürítését, ha szükséges.
- Az elektromos csatlakozásokat erre felhatalmazott személy hozza létre, és ennek megfelelően szigeteli.
A napelemcsövek rögzítése:
- Készítsen víz és folyékony szappan oldatot, amelyet a cső végére visznek, mielőtt a napelembe helyeznék.
- Óvatosan helyezze be a csövet a napelembe, majd engedje le a tartó alján lévő fedelekbe.
- A CPC-szigetelt tükörréteggel ellátott csövek szükség szerint elforgathatók, azaz a tükör a cső mögött (általában) vagy a napsugárzás felé fordított tükörrel (ha a napelem teljesítményét csökkenteni akarják)
A dőlésszög meghatározása napelem:
Ha a napelem 45 foknál kisebb szögbe kerül, a nyár folyamán növeli hatékonyságát, október-márciusban csökkenti a napelem hatásfokát és érzékenyebbé válik a jégesőre.
Ha a napelem 45 foknál nagyobb szögben van felszerelve, akkor a nyár folyamán csökken a hatékonysága, október-márciusban nő a napelem hatékonysága, és jobban ellenáll a jégesőnek.
A napelemet a déli oldalra szerelik fel a maximális hatékonyság érdekében.
Fagyálló / glikol töltés:
- A fagyállóval történő töltést egy töltőszelepen keresztül hajtják végre, amely a glikol áramkör műszaki kamrájában található, amíg a glikol nem áramlik a napelem fölé szerelt tágulási tartályból.
- A fagyásgátló terhelés a kondenzációs tágulási tartályon keresztül is elvégezhető, amíg a glikolszint el nem éri a tágulási tartály magasságát.
- A tömény glikolt 1 liter fagyállóra hígítjuk 5 liter vízzel.
- FIGYELEM !!! fagyállóval vagy vízzel történő betöltéskor győződjön meg arról, hogy a napelem csöveit legalább két órával korábban takaró borította. A napelemek napfény hatására akár 200 ° C-ot is elérhetnek, és hideg folyadékkal (20-30 ° C) érintkezve megrepedhetnek.
NAPPANEL CSATLAKOZÁSI RENDSZER KÖZVETLEN ABSZORPCIÓVAL
1) Napelem, 2) Kondenzációs tágulási tartály, 3) Napelemes érzékelő, 4) Automatizálás, 5) Mágnesszelep, 6) Melegvíz-csatlakozás, 7) Kazánérzékelő, 8) Kazán, 9) Recirkulációs szivattyú, 10) Töltőszelep, 11) Hidegvíz csatlakozás
HŐERŐMŰ ÖSSZESZERELÉSI RENDSZER PUFFER-, kazán- és napelemekkel (közbenső hőcserélővel)
5) központi fűtés, 6) recirkulációs szivattyú, 7) 3 utas mágnesszelep Termocasa (2 db), 8) melegvíz-kazán kimenet, 9) használati melegvíz-kazán, 10) hidegvíz-kazán bemenet, 11) tároló tartály (puffer), 12) épület fűtőkörök, 13) irányított csappantyú, 14) recirkulációs szivattyú, 15 ) közvetlen abszorpciós napelem, 16) hőcserélő, 17) recirkulációs szivattyú, 18) recirkulációs szivattyú.
A zöld körből érkező háromutas szelepet (3) és a recirkulációs szivattyút (7) a napelemes automatika táplálja (18 napelemes vezérlő - lásd alább).
HŐSZIVATTYÚ SZERELÉSI RENDSZERE PUFFER, kazán és napelemekkel
1) központi fűtés, 2) használati melegvíz kazán, 3) recirkulációs szivattyú, 4) 3 utas mágnesszelep, 5) recirkulációs szivattyú, 6) gravitációs csappantyú, 7) napelem, 8) recirkulációs szivattyú, 9) épület fűtőkörök, 10) tároló tartály (puffer) ... A zöld körből érkező háromutas mágnesszelepet (3) és a visszavezető szivattyút (4) a napelem automatizálása biztosítja.
1 - a termosztát jelzőfénye világít
2- Mágnesszelep / házi recirkulációs szivattyú működésjelzője
3- Napelemes szivattyú üzemjelzője
4- gomb +
5- Menü gomb
6- gomb-
7- Riasztás
8- Kijelző
9- Napelem érzékelő
10- Kazán érzékelő
11- Napelemes szivattyúellátás
12- Táplálja a mágnesszelepet / házi recirkulációs szivattyút
13- Étel automatizálás 230v
A napelem vezérlő működési elvei:
Használható a napelemes szivattyú vezérléséhez, valamint a biztonsági mágnesszelep vagy az otthoni fűtési rendszerben lévő recirkulációs szivattyú vezérléséhez. A napelemes szivattyú a hőmérséklet-különbség elvén fog működni. A vezérlő akkor indítja el a szivattyút, amikor a napelem panel vízhőmérséklete és a kazán hőmérséklete közötti ΔT magasabb, mint H-10 fok. A szivattyú addig működik, amíg a napelemben észlelt hőmérséklet alacsonyabb lesz, mint a kazánban, amelyet a H hiszterézis állít be. A szivattyú leállítása a beállított hiszterézistől függ.
A kezdeti hiszterézis mindig 10 ° C-kal alacsonyabb, mint a stop hiszterézis. Ha a kezdő hiszterézis értéke 20 ° C, a stop hiszterézis értéke automatikusan 10 ° C. Ha a hiszterézist 10 ° C-ra állítja, a szivattyú addig fog működni, amíg el nem éri az egyensúlyt a napelem és a kazán hőmérséklete között. A recirkulációs szivattyú akkor működik, ha a kazán hőmérséklete meghaladja a beállított hőmérsékletet, és leáll, ha a kazán hőmérséklete alacsonyabb, mint a beállított.
Folyamatos vezérlési funkció:
A négyzet alakú gombok és a felfelé mutató nyíl megnyomásával a vezérlő folyamatos vezérlés üzemmódba lép, a biztonsági mágnesszelep vagy a ház recirkulációs szivattyúja addig fog működni, amíg a négyzet alakú gombokat és a felfelé mutató nyilat ismét meg nem nyomják. A négyzet alakú gombok és a lefelé mutató nyíl megnyomásával a vezérlő folyamatos szabályozási módba lép, a napelemes rendszer keringető szivattyúja addig fog működni, amíg azokăismét a négyzet alakú gombok és a lefelé mutató nyíl. A kazán hőmérsékletének megtekintéséhez nyomja meg a lefelé mutató nyíl gombot, néhány másodpercig a kazán hőmérséklete megjelenik jelenik meg. A vezérlő a fagyásgátló funkcióval is rendelkezik. Ez a funkció aktiválja a szivattyúta folyamatos működéshez, ha az észlelt hőmérséklet 5 ° C alá csökken.
Vezérlő működése:
A vezérlővezérlő menübe való belépéshez nyomja meg a négyzet gombot. A C, U, H ikonoknak meg kell jelenniük a kijelzőn, és ezen a ponton megváltoztathatja a beállításokat a felfelé és lefelé mutató nyíl gombokkal. Néhány másodperc múlva a termosztát visszaáll normál üzemmódba, és megjeleníti a hőmérsékletet a napelemben.
Hiszterézis (különbség induláskor)
Ez a különbség a hőmérséklet között, amelynél a termosztát beindítja a szivattyút, és a hőmérséklet között, amelynél leállítja azt. A termosztát fix hiszterézissel rendelkezik. Például, ha a beállított hőmérséklet 50 ° C, a szivattyú elindul, amikor az érzékelő által észlelt hőmérséklet meghaladja a beállított hőmérsékletet, és leáll, amikor az észlelt hőmérséklet 48 ° C alá csökken.
A termosztát funkciói
U - maximális hőmérséklet a napkollektorban (ajánlott 80 fok)
H - Napelemes szivattyú hiszterézis (ajánlott 10 fok)
C - A biztonsági szelep kinyílásának hőmérséklete (ajánlott 57 fok)
Vezérlő felszerelése:
A vezérlőt csak erre felhatalmazott személynek kell felszerelnie!
A melegvíz-érzékelőt a kazán közepén lévő hüvelybe kell szerelni, és a szolárpanel érzékelőjét egy bilincs segítségével rögzítik a panel áramlásán (a glikol-kimenetnél), és szigetelőszalaggal izolálják a külső tényezőktől (az érzékelő nem merülhető el) folyadékokban).
A szivattyú tápkábelét az alábbiak szerint kell csatlakoztatni:
-Kék és barna - 230 V ·
-sárga / zöld - földelés
Ha a "240" jelenik meg az LCD képernyőn - a hőmérséklet-érzékelő hibás vagy az érzékelő csatlakozása megszakadt.
Ha időnként áramkimaradás van, javasoljuk, hogy használjon UPS-t (minimum 350 W) tiszta szinuszos, hogy elkerülje a glikol túlmelegedését és elpárologtatását.
NAPPANELEK - KÖZVETLEN ABSZORPCIÓ (TELJES ÚJ A ROMÁN PIACON)
Az új közvetlen abszorpciós technológiával felszerelt napelemek előállítják a használati melegvíz előállításához, valamint a lakások, közintézmények, vállalatok és a medencék fűtéséhez használt fűtőanyag előkészítéséhez szükséges hőenergiát.
A közvetlen abszorpcióval rendelkező új napelemek fő előnye, hogy a glikol közvetlenül érintkezik az üvegcsövekkel, és a hőátadás maximális, összehasonlítva a hőcső panelekkel, ahol a hőátadás több hőcserélőn (hőcsövön) keresztül történik. az üveg hőt ad le az alumínium bordáknak, amelyek viszont hőt adnak le a hőcsőnek, majd a hőt leadják annak a kollektornak, amelyben a glikol van).
A károsodó elemek hiánya miatt a közvetlen abszorpciós panelek 25 éves garanciát élveznek, amely az egyes forgalmazók politikájától függően meghosszabbítható.
A közvetlen abszorpciós napelemek hatékonysága akár 30% -kal magasabb, mint a hőszigetelő paneleknél, és akár 50% -kal is magasabb, mint a lapos paneleknél.
A rendkívül egyszerű telepítés lehetővé teszi a közvetlen abszorpciós panelek telepítését bármely telepítőtől.
A tágulási tartály biztosítja a túlhevített glikol páralecsapódását és az áramkörbe való visszavezetését, ezzel kiküszöbölve a párolgás kockázatát.
Az ilyen típusú napelemek egy napkollektoros kazánnal és egy automatizálási állomással egy komplex napelemes rendszert hoznak létre, amely egész évben (a külső környezet hőmérsékletétől függetlenül) működik, és a napsugárzás függvényében termel hőt. A napelemes rendszer az épületben létező bármilyen típusú fűtési rendszerhez csatlakoztatható.
A konstruktív változatok a következők:
18 cső, TMC18 termékkód
25 cső, TMC25 termékkód
A napelem a következőkből áll:
Vákuumüveg csövek;
Vízszintes hőcserélő;
Dural alumínium / rozsdamentes acél tartó konzol;
Tágulási tartály;
Rögzítők, kiegészítők, csavarok, anyák, szilikon tömítés és gumi, sa
Az üvegcsövek dupla falú, termosz típusú szerkezetűek, az üvegfalak közötti vákuumszint 5 × 10-3 bar.
A külső cső átmérője 58 mm, hossza 1800 mm.
A belsejében lévő üvegcsövet két szelektív réteg borítja, az egyik réteg Al-N-Al típusú, amelynek szerepe az infravörös sugárzás abszorpciós szintjének növelése a látható napsugárzás tartományától 95% -ig. A második rétegnek az a szerepe, hogy megtörje a csőben lévő hősugárzást, amelyet a hőhatású anyag átvesz.
A csövek gyártásához használt üveg 3.3 típusú boriszilikát, ellenáll a jégesőnek.
Az üvegcsöveknek nagyon fontos szerepük van a napelem működésében, a következő funkciókat látják el:
elnyelik az infravörös sugárzást a napfény látható tartományából
megtörik az üvegcső belsejében a hősugárzást, amíg a hőszer felveszi
nagyon jól szigeteli az infravörös sugárzás külső környezetből történő abszorpciójának termikus rendszerét
Az üvegcsövek belsejében az a hőhatású anyag, amely felveszi a napsugárzást és hőenergiává alakítja azt akkor is, ha az eget felhők borítják.
A vákuumüveg csövek helyzete a napelemek támasztékán mindig ferde, ami nagy ellenállást nyújt a jégesővel való ütközés ellen, másrészt a legmagasabb hőmérsékletű hőhatású anyag, amely folyamatosan a tetején van, a hőcserélőben lévő hőhatást hevítő radiátor jelensége.
A hőcserélő rozsdamentes acélból készül, és a napelem csövei által termelt hőenergiát veszi át. A hőcserélő háza 2 mm vastag és rozsdamentes acélból készül, amely ellenáll a külső környezet által okozott zord körülményeknek. A hőcserélő hőszigetelése nagy sűrűségű, 50-60 mm vastag poliuretánból készül, amely szigetelés azon kívül, hogy a legkisebb hőátbocsátási tényezővel rendelkezik a külső felülettel, a berendezés mechanikai szilárdságának növelését is szolgálja.
A hőgyűjtő nagy kapacitása miatt a közvetlen abszorpciós panelrendszerek nagyon kicsi a hidraulikus veszteséggel, így akár 200 cső / csoportra méretezhetők / szerelés és nem korlátozódnak 120 csőre / beépítésre, mint a hőcső panelek esetében.
A hőcserélő be- és kimenete 22/28 mm átmérőjű csőből készül. A külső berendezéssel való összekapcsolás egy kivehető rugalmas csatlakozóval történik, a tágulás miatt átveszi a tágulást és az elmozdulást.
A napelem támasza U alakú duralumin / rozsdamentes acél profilokból készül, amelyek mechanikai szilárdságot és korrózióállóságot biztosítanak. A profil vastagsága, alakja, szerkezete, a rögzítés módja stabilitást biztosít a napelem számára nehéz légköri viszonyok között (erős szél, vastag hóréteg lerakódása stb.)
A támasz dőlésszöge 20° - 90° lehet, és déli tájolása a maximális hatékonyság érdekében.
Működés közben nem áll fenn a fagyás veszélye, mert a napelemes rendszer áramkörében glikolt használnak, amely -40 °C-ig ellenáll. A csatlakozó csövek hőveszteségének csökkentése érdekében magas hőmérsékletnek ellenálló anyagokkal szigetelték.
A napelemek megfelelnek a nemzeti és nemzetközi jogszabályok által előírt követelményeknek, valamint a környezetvédelmi előírásoknak. A panelek használata s- minden épületen csökkenteni kell az üzemanyag - fogyasztást, és nem szabad megszüntetni a légkörbe történő jelentős szennyezőanyag - kibocsátást, és -n különösen a CO XNUMX.
Engedélyezett telepítők listája:
- Merca Constantin tel: 0745200004
(a megyék megyéi: Bihar, Szatmárnémeti, Arad, Temes, Albă, Szilágy, Hunyad, Máramaros, Beszterce Naszód)
- Mészáros Tibor (Tibi) - tel: 0742412253
(országos lefedettség - Románia)
- Caragea Ionut - tel .: 0769693898
(megyék lefedettsége: Temes, Arad, Hunyad, Cras Severin, Mehedinti, Dorj, Fehér, Bihar)
- Varga Daniel tel: 0771346985
(országos lefedettség - Románia)
- Bârlea Marcel tel: 0784080000
(a megyék megyéi: Bihar, Szatmárnémeti, Arad, Temes, Albă, Szilágy, Hunyad, Máramaros, Beszterce Naszód)
- Borz Andrei tel.: 0740345209
(megyék lefedettsége: Szatmárnémeti, Máramaros, Bihar, Salaj)
- Butuc Iosif tel.: 0741146358
(megyék lefedettsége: Konstanca, Tulcea, Braila, Galati, Ialomita, Calarasi, Bukarest, Ilfov)
- Serban George - tel: 0747380124
(megyei lefedettség: Bihar, Szatmárnémeti, Arad, Temes, Alba, Szilágy, Hunyad, Máramaros, Besztercebánya)